Copyright © 2014 | Derux | Tüm Hakları Saklıdır.

Sosyal Medya

Katıl, takip et veya üye ol!

Bizi Tanıyın Satış Noktaları Bize Ulaşın

       1887 yılında Tokat'ta doğan AŞIKBABA'nın asıl adı Mustafa'dır. Cumhuriyet Dönemi halk ozanı olan Aşıkbaba, 12 yıl askerlik yapmış, 3 kez tezkere alıp memleketine gazi olarak dönmüştür. 1925 yılında Sulu Sokak semtinde et, sucuk, pastırma satışı ve imalatıyla ticaret hayatına başlamış, 1960'lı yıllarda, babadan oğla devam eden ticaret serüvenini ve bilgi birikimini oğlu Salih Bey'e devretmiştir.

 

           Salih Bey  1973 yılında ''Aşıkbaba Sucukları''nın markasını tescilleyerek yoluna devam etmiştir.  2000'li yıllardaysa, Ahi Evran kültüründe de olduğu gibi Salih Bey de tüm birikimini oğluna aktarmıştır.

 

        O yıllarda imalat ve satışı Behzat Caddesi' ndeki adresinde olan firmamız, daha sonra imalatını Tokat Organize Sanayi Bölgesi'ne taşıyarak teknolojisini yenilemiş, ufkunu genişletmiş, kaliteden taviz vermeden AŞIKBABA markasıyla üretmeye devam etmiştir. Bugün, Aşıkbaba sadece ürünleriyle değil yarattığı istihdamla da bölgeye ve bölge insanına önemli katkılar sağlamaktadır.

 

            Aşıkbaba Sucukları  2009 yılında bir yeniliğe imza atmış ve ''BEZ SUCUK'' ürününü geliştirmiştir. Üretim izni sadece firmamıza ait olan '' BEZ SUCUK'' Türk Patent Enstitüsü tarafından da tescillenmiştir.

 

           Şirketimizin en büyük hedefi ve tek gayesi; bir asırda     elde ettiğimiz lezzet kültürümüzü babadan oğula, dededen toruna aktarmak ve asırlarca yaşamasını sağlamaktır. Daha da önemlisi mesleki birikimimizle kalitemizi günden güne artırmak ve ürün yelpazemizi büyütmektir. Her geçen gün büyüyen Aşıkbaba, bölgesinde güvenilir bir marka olmaktan gurur duyarak yoluna devam etmektedir.

 

X